Kancelaria Notarialna Wrocław

Notariusz bezpłatnie udziela informacji i wyjaśnień w sprawie czynności notarialnych

Opłaty

Notariusz pobiera następujące opłaty z tytułu dokonania określonych czynności notarialnych

 1. Taksa notarialna która  ustalana jest indywidualnie i uzależniona jest od poziomu zawitości  danej sprawy ponieważ stopień skomplikowania umowy bezpośrednio przekłada się na  dłuższe  zaangażowanie w daną sprawę. Taksa notarialna, zgodnie z obowiązującymi przepisami, podlega opodatkowaniu  podatkiem od towarów i usług według stawki 23%
  Maksymalna wysokość wynagrodzenia notariusza reguluje rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości  z dnia 28 czerwca 2004 r. w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej.
 2. Opłaty sądowe pobierane przez notariusza w związku ze złożeniem w danym akcie notarialnym, wniosku wieczystoksięgowego (wniosek o wpis własności, wpis służebności, wpis hipoteki itp.). Następnie opłaty sądowe są przekazywane na rachunki bankowe właściwych sądów.
  Wysokość opłat uzależniona jest od rodzaju dokonywanych wpisów i jest określona w ustawie z dnia 28 lipca 2005 r. o kosztach sądowych w sprawach cywilnych.
 3. Podatek od czynności cywilnoprawnych pobierany przez notariusza i odprowadzany na konto danego Urzędu Skarbowego. Notariusz jest płatnikiem podatku od czynności cywilnoprawnych.
  Wysokość podatku oraz opodatkowane czynności wymienia enumeratywnie Ustawa z dnia 9 września 2000 r. o podatku od czynności cywilnoprawnych.
 4. Podatek od spadków i darowizn jest pobierany również przez notariusza. Podatek pobierany  jest od umowy darowizny lub nieodpłatnego zniesienia współwłasności.
  Wysokość podatku oraz opodatkowane czynności określa ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn.
 5. Opłatę za wypisy aktu, mające moc prawną oryginału aktu. Koszt jednej strony  wypisu to 6 zł, która to kwota zgodnie z obowiązującymi przepisami, podlega opodatkowaniu  podatkiem od towarów i usług według stawki 23%.
 6. Wypisy wydawane są stronom oraz wysyłane są przez notariusza do organów takich jak Urząd Skarbowy, Urząd Gminy, Sąd Wieczystoksięgowy.

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, w kancelarii można płacić kartami płatniczymi.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.